Sisukord

Alustab Väikeettevõtja Arenguprogramm

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Addenda OÜ kutsuvad mikro- ja väikeettevõtjaid osalema koolitusel

"Väikeettevõtja arenguprogramm"

Koolituse eesmärgiks on parendada koolitusel osalevate ettevõtjate  teadmisi ja anda neile täiendavaid tööks vajalikke oskusi. Koolitusel osalejatele antakse tervikpilt väikeettevõtte kaasaegsest juhtimisest ja selgitatakse, millistest osadest tervik koosneb. Koolituse tulemusena paraneb juhtide võimekus oma ettevõtte efektiivseks juhtimiseks ja nii enda kui ettevõtte arengu kavandamiseks, kasvab teadlikkus võimalustest ettevõtte lisandväärtuse tõstmiseks, tehakse hästi läbimõeldud ja põhjendatud juhtimisotsuseid ning investeeringuid.

Koolituse määratud sihtgrupiks on tegutsevad mikro- ja väikeettevõtjad (ettevõte töötajate arvuga alates 2 kuni 49 inimest), kelle reaalne ettevõtluse kogemus on vähemalt 1 aasta. Koolitusele ootame eelkõige ettevõtte tippjuhte ja omanikke, vajadusel ka valdkonnajuhte.

Koolitusel osaleja peab olema läbinud kas EASi Alustava Ettevõtja Baaskoolituse või mõne muu juhtimis- või ettevõtlusvaldkonna koolituse, tagamaks esmaste teadmiste olemasolu ettevõtte juhtimisest.

Koolitusprogrammi põhiteemad on:

  • Juhi roll mikro- ja väikeettevõttes, toimiv meeskond, sünergia meeskonnatöös
  • Väikeettevõtte finantsjuhtimine
  • Organisatsiooni areng, kasvu eeldused ja hädavajalikkus, kasvu juhtimine, ebaõnnestumised kui arengupõhjendused
  • Uued ärimudelid, trendide analüüs, lisandväärtuse olemus ja selle kasvatamise võimalused, koostööpartnerite leidmine, uuenduste algatamine, muutuste elluviimine
  • Kaasaegne turundus, müügitugi, kliendihaldus
  • Väikeettevõtjale sobivad kaasaegsed IT lahendused sh vabavarad

Lisainfot "Väikeettevõtja arenguprogrammi" moodulite ja koolitajate kohta leiad siit 

Koolitus viiakse läbi kokku kuues grupis Tartus, Pärnus, Jõhvis (vene keeles) ja Tallinnas (eesti ja vene keeles) perioodil november 2010 kuni aprill 2011. Ühe grupi koolitus toimub ca 3 kuu jooksul 8 eraldi koolituspäevana, mis ei toimu tihedamini kui kord kahe nädala tagant.

Kandideerimaks koolitusele, tuleb osaleda soovijal täita  sooviavaldus   ja esitada see esimesel võimalusel maakondlikule arenduskeskusele.

Maakondlike arenduskeskuste kontaktid leiad siit

Esimene grupp Pärnus alustab juba 30. novembril. Täpsem ajakava leiad siit.

Palume esitada sooviavaldused Addenda ettevõtlus- koolituskonsultandile Annika Jõks annika.joks@addenda.ee 

Gruppide koostamiseks tehakse valik kõikide osaleda soovinute vahel.  

Koolitusel osalemine on soodne, kuna koolitusprojekti finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Koolituse maksumus osalejale on 2400.00 krooni (sh km). Muud koolitusega seotud kulud (nt sõit ja majutus vajadusel) jäävad osalejate enda kanda.

Täiendav info:

EL_Sotsiaalfond_horisontaaleas%20uus%20logo

Ettevõtlus- ja koolituskonsultant
annika.joks@addenda.ee
20.10.2010 09:00

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija maksejõuetusriski haldamine – ettemaks ja maksetähtajad

Ebastabiilne majanduslik olukord toob kaasa suurenenud riskid ka ehitussektoriks. Praegusest majandusseisust ei jää puutumata keegi. Paaris järgmises blogipostituses uurime tööriistu, mida saaks kasutada tellija maksejõuetusriski haldamiseks. Siinjuures tuleb meeles pidada, et tellijateks ei ole töövõtulepingu kontekstis mitte üksnes ehituse peatöövõtjad, vaid ka ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.