Sisukord

Mis kasu on LEAN filosoofial minu ettevõttele?

Kui rääkida erinevate inimestega Lean tootmisest või -juhtimisest, siis leidub mitut arvamust. Ühed arvavad kohe, et see on vana asi uues kuues ning on leitud sellele uus ja trendikas nimi, teised on sellest vaimustuses tänu eduelamustele ning rakendavad seda filosoofiat edukalt oma ettevõtetes või organisatsioonides ning kolmas seltskond ei oska selles osas seisukohta võtta info puuduse tõttu.

Kindlasti on küsimus, kuidas sobib Lean filosoofia minu ettevõttega ning kuidas saab see mulle kasulik olla? Püüan anda siinkohal ühe väga lihtsa soovituse, mida saate oma ettevõttes kasutada. Kui töötate tootmisettevõttes, siis mõõtke näiteks ühes tunnis, kui palju kulub töötajal aega tööriistade või –vahendite otsimisele. Siinjuures mõõtke ainult seda aega, mis kulub otsimisele. Jätke välja muud seisakud. Summeerige aeg kokku ning arvutage välja, kui palju võiks kuluda otsimise tegevusele ühes päevas, ühes nädalas ning kui mitu päeva kulub töötajal otsimise peale terves aastas. Enamik juhtudel võib olla tulemus jahmatav. Sama mõõtmise mudelit võib kasutada kontoris dokumentide otsimise puhul.

Kui soovite lisada vürtsi, siis arvutage, kui palju kaotab ettevõte tänu sellele rahaliselt aastas.

Lean metoodikad pakuvad erinevaid lihtsaid lahendusi, kuidas sellised kaotusi vähendada. Addenda OÜ koostöös tunnustatud Eesti Lean ekspertidega on valmis aitama Teie ettevõttes vähendama ressursside raiskamist ning tõsta ettevõtte tootlikkust ja võimekust.

Küsi lisainformatsiooni:

Sulev Senkel
sulev.senkel@addenda.ee
Tel 664 64 20 

Edukate inimeste koolitaja
addenda@addenda.ee
14.03.2011 15:05

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.