Sisukord

Ilves loodab uuelt riigikogult riigihangete seaduse kordategemist

President Toomas Hendrik Ilves loodab, et uus riigikogu võtab esimese asjana kätte riigihangete seaduse kordategemise.
Pärnut läbiv Via Baltica lõik, mille valmimine nüüd määramata ajaks edasi lükkub, näitab presidendi sõnul, et ettevõtjad kasutavad kehva seadust lihtsalt ära, vahendasid ERRi teleuudised.

Eelmisel nädalal teatas maanteeamet, et leping Läti teedeehitusfirma Bindersiga ja samas projektis osalenud Koger ja Partneritega lõpetatakse. See tähendab uut riigihanget ja nii ei oska mitte keegi arvata, millal Ehitajate tee ja Pärnu läänepoolse ümbersõidu ehitus jätkub. Tegelikult on see ehitamine olnud algusest peale üks õnnetu lugu ja põhjus, miks üks häda teist taga ajab, on riigihankel tehtud liiga odav pakkumine. Pakkumise odavus on aga riigihangete seaduse järgi peamine, mida hinnatakse.

"Ma olen veendunud, et riigikogu, kui ta tuleb kokku ja teeb seda üsna pea, võtab üheks esimeseks prioriteediks vaadata üle kogu meie riigihanke süsteemi, et see, mida me näeme siin Pärnus, mida me oleme näinud ka Tallinna-Tartu maantee ehituse puhul, enam poleks võimalik. Ei saa olla, et Eestis on võimatu seda asja lahendada, samal ajal kui lahendatakse mujal," rääkis president.

"Et olukord tulevikus saaks parem olema, siis kahtlemata Pärnu maavalitsuse ja ma arvan ka Pärnu linnavalitsuse poole pealt me ootame ikkagi väga selget sõnumit, et mis siis on läinud tegelikult valesti, et kus see probleem on. On vaja näha tervikut ja anda selge vastus, et selliseid asju tulevikus kuskil enam ei juhtuks," ütles Pärnu maavanem Andres Metsoja.

Allikas: uudised.err.ee

Edukate inimeste koolitaja
addenda@addenda.ee
22.03.2011 14:30

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.