Sisukord

Riigihangete koolitus | Addenda

Riigihangete koolitus

 

Riigihangete koolitus on aktuaalne täiendõpe avaliku sektoriga koostööd tehes. Rahandusministeeriumi sõnul on riigihanked ostud, mis on sooritatud riigi või mõne avaliku sektori asutuse poolt järgides riigihangete seaduses määratletud reeglistikku. 

 

Kuna riigihanked on ülesehituselt oluliselt erinevaid kui tavapärased teenusepakkumised, on oluline tunda nende eripärasid. Tihti tekitavad segadust riigihanked ehituses ja üleüldiselt tekitavad küsimusi ka avalikud riigihanked. 

 

Riigihanked teeb selgeks Addenda riigihangete koolitus.

 

Riigihanked selgeks Addendas

 

Addenda pakub riigihangete koolitusi erinevatel teemadel. Näiteks on toimumas riigihangete algkursus inimestele, kellele on riigihanked veel võõrad. Lisaks on populaarsed ka riigihangete koolitused seaduse muudatuste kohta. Nimetatud riigihangete koolitusel esitatakse näiteks aktuaalseid seisukohti ja lahendeid riigihangete vaidluste lahendamisel, tehes nii ka riigihanked osalejale selgemaks. 

 

Riigihangete koolitus on mõeldud nii hankijatele kui pakkujate esindajatele, kelle huvid on riigihanked. Koolitused riigihangete kohta on erineva mahuga, olenevalt teema keerukusest. 

 

Addenda kodulehel on välja toodud loetelu planeeritud riigihangete koolituste kohta. Et mõista koolituse sisu, on koolitusele klikkides kirjas koolituse eeltutvustus, eesmärk, sihtrühm, teemad, koolituse esitaja, aeg ja maht, koolituse meetodid, maksumus ja tasumise info. 

 

Riigihanked ehituses

 

Riigihanked ehituses on ühed konkurentsi tihedamad riigihanked. Kuna riigihanked ehituses on populaarsed, pakub Addenda ka eduka riigihanke jaoks temaatilisi koolitusi. Näiteks kuna riigihanked ehituses võivad vormistamisel olla tihti segadust tekitavad, on küsimuste vältimiseks Addendas toimumas 24/7 veebipõhine koolitus teemal “Kuidas koostada vaidlustustevaba tehnilist kirjeldust ehitustööde hangetele?”. 

 

Antud riigihangete koolitus seletab riigihangete tehnilistele kirjelduste nõudmisi, ning avab ka riigihanked ehituses nõudeid. Lisaks saab koolitusel selgeks, millist kirjelduse detailsust eeldavad riigihanked ehituses. 

 

Avalikud riigihanked

 

Avalikud riigihanked on leitavad Riigihangete registrist, kust on võimalik leida riigihankeid vastavalt enda tegevusalale. Avalikud riigihanked lähtuvad kindlatest reeglitest ja valiku kriteeriumitest, milles võib tihti olla keeruline orienteeruda. Kõik avalikud riigihanked peavad olema korraldatud selliselt, et oleks võimalik veenduda nende aususes ja valiku langetamise põhjustest.

 

Kui soovid oma ettevõttega osaleda riigihankel, siis riigihangete koolitus, mis hõlmab näiteks riigihankeid ehituses või on käsitlusel hoopis avalikud riigihanked, on eripäradega tutvumiseks ideaalsed. 

 

Enne riigihankel osalemist on kasulik tutvuda Addenda riigihangete koolitusplaaniga, kus leiab nii reaalajas veebiõppes koolitusi kui ka 24/7 vaadatavaid videoloenguid. E-õppega riigihangete koolitus on võimalik läbida omas tempos, kuna videoloengud on vaadatavad igal ajahetkel olenevalt soovist. 

 

Addenda teeb riigihanked selgeks

 

Kõik Addenda koolitused teemal riigihanked on esitatavad oma ala professionaalide poolt, et anda edasi kvaliteetseid teadmisi ning praktilisi oskusi. Loetelu Addendas pakutavatest riigihangete koolitustest leiad siit. 

Edukate inimeste koolitaja
addenda@addenda.ee
11.04.2022 09:20

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.