Sisukord

VEEBIKOOLITUS - Riigihanke alusdokumentide ja hankelepingu projekti koostamise praktilised nõuanded ja näited

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!
Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebiosaleja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on e-akadeemas salvestise vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Eeltutvustus

Riigihanke alusdokumentide pakett peab võimalikult palju valmistama ette hankijat olukorraks, kui lepingutäitmine ei lähe plaanipäraselt, vaid tekivad ootamatused, tõrked ja probleemid täitjaga - et siis võimalikult paindlikult aga seaduslikult tekkinud täbarat olukorda lahendada.
Koolitusel õpetatakse ära tundma riigihanke alusdokumentide ja lepingu projekti lünki ning kindlaid riski- ja veaohtlikke kohti. 


Eesmärk

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab paremaid planeerimise ja riski ärahoidmise oskuseid riigihangetes
 • teab, mida riigihanke alusdokumendid (lepingu projekt) kindlasti peavad sisaldama, et lepingutäitmisel tekkivaid probleeme ületada

Sihtrühm

Riigihangetes tellija esindajad, hankespetsialistid ja -juristid; riigihangete auditeerijad; riigihangetega kokku puutuvad pakkujad.


Teemad

Kristiina Kaarna käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • läbirääkimiste protokollimine
 • hanke alusdokumentide tingimused ja tasakaal nende vahel ning riskid nii ühe kui teise lähenemise puhul

  • hindamiskriteeriumid vs põhjalikud vastavus- ja kvalifitseerimistingimused + odavaim hind
 • lepinguprojekti olulised tingimused 

  • tasu ja leppetrahvi tasaarvestuse mehhanism
  • lepingumuudatuste kartoteek
  • force majeure detailne regulatsioon
  • sätted lepingu ülesütlemise puhuks
  • VÕS alusel ettevõtte üleminekuga kaasnev täitja lepingupoole vahetus

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 17. mail 2021 kell 10.0015.15.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–13.45 paus
13.45–15.15 koolitus


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 

Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

Pildid / - Kristiina Kaarna

Kristiina Kaarna, riigihangete ekspert

Kristiina Kaarna on 10-aastase kogemusega riigihangete ekspert, praktik ja koolitaja, kes on koolitanud ning nõustanud nii hankijaid, pakkujaid kui ka toetuse saajaid ja kontrollijaid. Kristina on kehtiva riigihangete seaduse üks autoritest.


Meetodid

Loeng, kaasuste arutelu pärisjuhtumite näidete ja VAKO lahendite najal; dokumendipõhjadega tutvumine ja arutelu.


Maksumus

Registreerides kuni 3. maini 2021 kehtib soodushind 169  € + km (202,80 €), hiljem tavahind 199 € + km (238,80 eurot). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja veebiosaleja boonust – koolituse salvestise 30 päevast järelvaatamisõigust.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 5809 1404
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.