Sisukord

24/7 koolitus - Kuidas saab tööandja end kaitsta töötaja tööle mitteilmumise või töölepingu töötaja poolt erakorralise lõpetamise puhul? (1,3 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Koolitusel analüüsime viimastel aastatel esile kerkinud problemaatikat, kus tööandja saab töötajalt sms-ga teavituse, ma ei tule rohkem või ei saa üldse teavitust, kuid töötaja ei tule täna, homme, ülehomme ja kahe nädala möödudes väidab, et on haige... Koolitusel vaatame seadusesätteid ja viimase aja töövaidluskomisjoni ning kohtupraktikat, mis puudutab töölepingu erakorralist lõpetamist töötaja poolt (TLS § 91) ning sellega tekkinud kahju hüvitamist tööandjale. Vaatleme, millisel moel ja määral vastutab töötaja tööle mitteasumisel või ette teatamata töölt lahkumisega tekitatud kahju eest, töölt lahkumisel etteteatamata aja eest (muudatused TLS § 100 lg 5 regulatsioonis). Millised on siinkohal soovitused tööandjale ja mida juba ennetavalt teha, et end selliste olukordade eest kaitsta.
Koolituse eesmärk on anda ülevaade sellest, kuidas saab tööandja end kaitsta, kui töötaja kaob, ehk mida teha töötaja tööle mitteilmumise või töölepingu töötaja poolt erakorralise lõpetamise puhul?
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
  • omab ülevaadet töölepingu erakorralisest lõpetamisest töötaja poolt

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad


Teemad

Pirkka-Marja Põldvere käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • Töötaja poolt töölepingu erakorralise ülesütlemise alused (TLS § 91)
  • Mida teha kui töötaja esitab avalduse?
  • Mida teha, kui töötaja lihtsalt ei ilmu tööle?
  • Kahju: TLS § 100 lg 5 vs TLS § 74 lg 5 praktika
  • Leppetrahvid

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(1,3 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Pirkka-Marja Põldvere 113x113

Pirkka-Marja Põldvere, advokaadibüroo LEADELL Pilv partner ja vandeadvokaat

Pirkka-Marja Põldevre on LEADELL Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner. Ta tegutseb ka advokatuuri äriõiguse komisjoni liikme ning Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja Arbitraažikohtu nõukogu aseesimehena. Pirkka-Marja Põldvere peamised tegevusvaldkonnad on vaidluste lahendamine (sh arbitraaž) ja üldine ärinõustamine, samuti on ta tuntud tööõigusega seotud vaidluste lahendajana. Tema jaoks on huvitav ja köitev leida viis, kuidas jõuda igal konkreetsel juhul lahenduseni, mis mõlema poole huvisid ja eesmärke katab, st leida erimeelsuste tegelikke põhjuseid ja otsida neid arvestades lahendust. 


Meetodid

Loeng-arutelu, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

129 € + km (157,38 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.