Sisukord

Vandeadvokaat Annika Vait - Ettevõtjaportaalis ühingut asutades saab ühtlasi registreerida ka töötajad ja käibemaksukohustuse

Teatavasti saab Eestis asutada äriühinguid kahel viisil: notaribüroos notari abil ning elektrooniliselt äriregistri ettevõtjaportaalis. Kui asutatud ühing soovis ennast käibemaksukohuslaseks registreerida ja/või endale töötajad tööle võtta, tuli pärast asutamistoiminguid esitada eraldi vastavad avaldused Maksu-ja Tolliametile.

Käesoleva aasta alguses loodi kompaktne teenus, mis võimaldab ettevõtjaportaalis äriühingut asutades loodav isik samas keskkonnas kohe ka käibemaksukohuslasena registreerida ning ka ühingus tööle asuvad töötajad registreerida. Loomulikult jääb ettevõtjatele paralleelselt võimalus vastavate registreeringute tegemiseks ka Maksu-ja Tolliametis, sh e-maksuameti kaudu.  

Seega saab ettevõtjaportaalis ühingut asutades otsustada, kas asutamise käigus samas keskkonnas ühtlasi kohe ka käibemaksukohustus ja töötajaid registreerida või teha seda hiljem eraldi Maksu-ja Tolliameti kaudu.

Eeltoodu üle otsustades tuleb arvestada, et hetkel tekib käibemaksukohuslaseks registreerimise kohustus alates päevast, kui käive ületab 40 000 eurot kalendriaasta algusest arvestades. Kui on ette teada, et see piir peagi täitub, saab soovi korral esitada koheselt avalduse käibemaksukohustuslaseks registreerimiseks.

Töötaja töötamise alustamine tuleb registreerida hiljemalt tööd tegeva isiku tööle asumise hetkeks. Erandina tuleb 7–14-aastase lapse töötamine registreerida kümme tööpäeva enne lapse tööle asumist.

Pildid / - Annika Vait 115

Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat/partner Annika Vait
www.alternalaw.ee
Pildid / - Advokaadibüroo Alterna logo

 

Helen Tammesalu
koolitusjuht
helen.tammesalu@addenda.ee
15.05.2019 09:25

Vandeadvokaat Kadri Matteus - Eriolukorra mõjudest riigihangetele

COVID-19 pandeemiast on halvatud pea kõik majandusharud ja eriolukorrast on mõjutatud ühel või teisel moel enamus õigusvaldkondi. Ka riigihangetes toob eriolukord kaasa muudatusi hankepraktikas nii hankijatele kui ka pakkujatele. Esimese asjana tekib küsimus, kas riik on kriisiolukorras jätkuvalt kohustatud hankima kaupu ja teenuseid, mida kriisi tõttu on vaja nüüd ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.