Sisukord

24/7 koolitus - Kaasaegse teabehalduskorra, dokumentide liigitusskeemi ja teabe tervikülevaate koostamine (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Anname ülevaate, kuidas kavandada ja viia ellu tõhusat üleminekut dokumendihalduskorralt teabehalduskorrale, arvestades organisatsiooni vajadusi ja eesmärke. Samuti räägime kaasaegsetest digiarhiveerimise lahendustest ja digiteerimise korraldamisest. 
Koolitusel osaleja saab digitaalsed näidismaterjalid (dokumentide liigitusskeem ja teabe tervikülevaade). 
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • teab, millised sammud on vajalikud dokumendihalduskorra muutmiseks dünaamiliseks ja tulevikku suunatuks teabehalduskorraks
 • oskab koostada teabe tervikülevaadet, mis arvestab organisatsiooni vajadusi ja vastab õigusaktides kehtestatud nõuetele
 • oskab kaardistada erinevad dokumendiliigid, mis organisatsioonis tekivad, sh nende säilitustähtajad, juurdepääsupiirangud ja keskkonnad, kus dokumente peetakse

Sihtrühm

Avaliku- ja erasektori teabe- ja arhiivihalduse spetsialistid, dokumendihaldurid, assistendid, juhiabid jt huvilised


Teemad

Maila Kukk käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • teabehalduskorra koostamise õiguslikud alused
 • mida ja kuidas teabehalduskorras kajastada?
 • andmehaldus, pilveteenuse reeglid ja sotsiaalmeediakanalid teabehalduskorras
 • digiteerimise korralduse kajastamine teabehalduskorras
 • dokumentide liigitusskeemi ajakohastamine
 • säilitustähtaegade määramine: kitsaskohad ja lahendused
 • teabe tervikülevaate koostamine – millest alustada?
 • teabe tervikülevaate andmed
 • kuidas vormistada teabe tervikülevaadet?

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk, pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega spetsialist

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

99 € + km (120,78 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.