Sisukord

24/7 koolitus - Isikuandmete kaitse töösuhetes ja mujal: kaamera- ja helisalvestised, GPS seadmed ja küberhügieen (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Kaamerate kasutamine ja/ või kõnede salvestamine töökohal, aga ka töötajate jälgimine autodesse paigutatud GPS-seadmete abil ning arvutite, interneti ja e-posti kasutamise jälgimine erinevatel eesmärkidel tähendavad automaatselt töötajate isikuandmete töötlemist ja kohustust täita mitmeid kohustusi ja omada dokumente. Koolitusel anname ülevaate olulistest õigusaktidest tulenevatest nõuetest ja toome Teieni enamlevinud vead, mida töötajate jälgimisel jälgimisseadmeid kasutades tehakse ja mida on tegelikkuses lihtne vältida. Anname praktilisi nõuanded, et vältida vastuolu isikuandmete kaitse regulatsiooniga ning seeläbi säilitada vaimselt terve õhkkond töökeskkonnas.

Koolituse eesmärk on: 

 • anda teadmisi, kuidas kasutada jälgimisseadmeid töösuhetes nii, et see ei läheks vastuollu isikuandmete kaitse regulatsiooni põhimõtetega, sh

  • selgitada isikuandmete töötlemise põhimõtteid töösuhetes
  • selgitada tööandja kohustusi töötaja isikuandmete töötlejana
  • selgitada töötaja kohustusi isikuandmete töötlejana
  • selgitada, millised dokumendid ja protsessis peavad tööandjal paigas olema

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab millised on tööandja ja töötajate õigused ning kohustused jälgimisseadmete kasutamisel isikuandmete kaitse aspektist


Sihtrühm

Tööandjad, ettevõtete juhid, personalitöötajad, andmekaitsespetsialistid, juhiabid, raamatupidajad, juristid ja teised isikuandmetega kokkupuudet omavad isikud


Teemad

Vandeadvokaat Liisi Jürgen räägib järgmistel teemadel:

 • kust tulevad reeglid, millega reguleeritakse jälgimisseadmete kasutamist töökeskkonnas?
 • millisel õiguslikul alusel tohib jälgimisseadme kaudu isikuandmeid töödelda?
 • õigustatud huvi analüüs jälgimisseadmete kasutamiseks
 • töötaja nõusolek jälgimisseadmete kasutamiseks töökeskkonnas? Millal pole nõusoleku küsimine vajalik?
 • mida peab teadma jälgimisega kogutud andmete edastamisest kolmandatele isikutele?
 • milline võib olla andmete säilitamise tähtaeg ja salvestiste vaatamise kord?
 • millised varalised ja mittevaralised nõuded võivad ebaseadusliku jälgimise korral tööandjat ohustada?

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Liisi Jürgen. WEB

Liisi Jürgen, advokaadibüroo NJORD partner ja vandeadvokaat

Vandeadvokaat Liisi Jürgen on spetsialiseerunud juriidilistele küsimustele, mis puudutavad andmekaitset, e-kaubandust, elektroonilist allkirjastamist (k.a autentimise ja e-ID õiguslikke küsimusi), tarbijakaitset ja tootearendust. Ta juhib büroo IT-õiguse valdkonda ning on külalislektor Eesti vanimas ja mainekamas ülikoolis – Tartu Ülikoolis. Liisi Jürgen nõustab kliente ka äriõiguses ning healthtech’i vallas. Liisi Jürgen osales aastatel 2015-2016 e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse väljatöötamisel Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juures loodud töörühmas.

Liisi Jürgen on mitmete andmekaitsealaste ja IT-õigust puudutavate artiklite autor. Ta on armastatud koolitaja, kes suudab publiku ka kõige keerukamad küsimused lihtsalt lahtiseletada. 


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

125 € +km (152,50 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.