Sisukord

24/7 koolitus - Isikuandmete kaitse ja töötlemine haridusasutuses (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Kas kooli või lasteaia lõpetajate nimekirjade avaldamine on lubatud? Aga ekskursioonil, lõpuaktusel või muul avalikul kooliüritusel pildistamine? Mida peaks kool/ lasteaed tegema, kui üks lapsevanem on nõus aga teine keeldub nõusolekust andmete töötlemiseks? Mis saab nii lapse kui tema vanemate andmetest suhte lõppemisel kooli/ lasteaiaga?

Koolitusel räägime isikuandmete töötlemise põhimõtetest haridusasutuses, nii suhtes olles kui selle lõppemisel, jagame kogemust ja praktikat, kuidas õigesti käituda ning ennetada võimalikke esilekerkivaid andmekaitsealasid probleeme.

Koolituse eesmärk on: 

 • anda teavet isikuandmetega kokku puutuvale isikule tema õigustest ja kohustustest (õpi)laste ja lapsevanematega seotud isikuandmete kasutamisel, töötlemisel ja säilitamisel
 • anda infot isikuandmete töötlemisega seotud peamistest juhtudest haridusasutusest: ühised sündmused ja nende pildistamine, õpilaste ja töötajate nutiseadmete kasutamine, hinded, arenguvestlus jne.
 • lapse terviseandmete regulatsioon
 • anda teavet, mis saab lapse ja tema vanemate isikuandmest suhte lõppedes.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, kuidas töödelda lapse ja tema vanema isikuandmeid olles suhetes ja selle lõppemisel
 • oskab ületada kitsaskohti, mis tekivad lapse isikuandmete töötlemisel koolis/ lasteaias

Sihtrühm

Haridusasutuse (koolid, lasteaiad, huvikoolid, huviringid jm) juhid, infojuhid, sekretärid, jt isikuandmetega kokkupuudet omavad isikud


Teemad

Vandeadvokaat Liisi Jürgen räägib järgmistel teemadel:

 • Isikuandmete kaitsmisest 
 1. olulisemad mõisted (töötleja, andmesubjekt jne)
 2. isikuandmete kaitse allikad ja töötlemise eesmärk
 3. isikuandmete liigid (nö tavalised andmed ja delikaatsed isikuandmed – nende töötlemise erisused)
 4. isikuandmete töötlemise põhimõtted
 5. töötlemine nõusoleku alusel ja nõusolekuta (töötlemise lubatavus)
 6. andmesubjekti õigused
 • Isikuandmete töötlemine suhtes olles ja suhte lõppemisel
 1. laste ja nende vanemate isikuandmete töötlemine suhte ajal: milliseid andmeid töödeldakse?
 2. Peamised eksimused isikuandmete töötlemisel haridusasutustest
 3. laste ja nende vanemate isikuandmete töötlemine suhte lõppemisel: kui töösuhe on läbi, mis saab siis lapse ja tema vanema isikuandmetest?
 4. lapse arvamus ja nõusolek
 • Isikuandmete töötlemise peamised juhud haridusasutuses
 1. koolide/lasteaedade veebisaidid
 2. pildistamine ja salvestamine
 3. videovalve 
 4. õpilaste ja töötajate nutiseadmed
 5. laps ja hinded
 6. arenguvestlus
 7. lapse tervislik seisund
 8. EHIS ja muud andmekogud
 • Haridusasutustega seotud menetluspraktika

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Liisi Jürgen. WEB

Liisi Jürgen, advokaadibüroo NJORD partner ja vandeadvokaat

Vandeadvokaat Liisi Jürgen on spetsialiseerunud juriidilistele küsimustele, mis puudutavad andmekaitset, e-kaubandust, elektroonilist allkirjastamist (k.a autentimise ja e-ID õiguslikke küsimusi), tarbijakaitset ja tootearendust. Ta juhib büroo IT-õiguse valdkonda ning on külalislektor Eesti vanimas ja mainekamas ülikoolis – Tartu Ülikoolis. Liisi Jürgen nõustab kliente ka äriõiguses ning healthtech’i vallas. Liisi Jürgen osales aastatel 2015-2016 e-identimise ja e-tehingute usaldusteenuste seaduse väljatöötamisel Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juures loodud töörühmas.

Liisi Jürgen on mitmete andmekaitsealaste ja IT-õigust puudutavate artiklite autor. Ta on armastatud koolitaja, kes suudab publiku ka kõige keerukamad küsimused lihtsalt lahtiseletada. 


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

119 € +km (145,18 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!    

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.