Sisukord

Veebiseminar - Dokumendihalduse õiguskeskkonna muudatused: arhiivieeskiri ja määruse „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“ kavandatavad muudatused

Jaga

Eeltutvustus

Ootame Teid osalema veebiseminaridel, kus teemaks dokumendihalduse ja arhiivinduse korraldust reguleerivate õigusaktide lähiaja olulised muudatused. Samuti võtame vaatluse alla teabehalduskorra ja dokumentide liigitusskeemi koostamise ning ajakohastamise. 
 
• Arhiivieeskirja ja määruse „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“ muudatused. Kava leiate siit.
• Teabehalduskorra ning dokumentide liigitusskeemi koostamine ning ajakohastamine  Kava leiate siit.

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida selle 30- päevane järelvaatamise õigus. Järelvaatamine on võrdsustatud smeinari maksumusega.


Eesmärk

Räägime dokumendihalduse ja arhiivinduse korraldust reguleerivate õigusaktide muudatustest ning nende rakendamisest.
 
Veebiseminari tulemusel omab iga osaleja ülevaadet arhiivieeskirja muudatustest, sh
 • arhiivivormingute muudatused
 • dokumentide hävitamist puudutavad muudatused
 • digitaalset arhiivihaldust ja andmeid puudutavad muudatused. 
 
Lisaks tunneb osaleja muudatusi ka määruses „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“
 • teenuste osutamise kanalid
 • andmehalduse nõuded ja tingimused
 • andmekirjelduse koostamine
 • andmete elukäiguhaldus.

Sihtrühm

Avaliku- ja erasektori dokumendihaldurid ning arhivaarid.


Teemad

Maila Kukk räägib dokumendihalduse ja arhiivinduse õigusaktide olulistest muudatustest ning nende rakendamisest.

 • Arhiivieeskirja olulisemad muudatused (19.06.2020 reaktsioon):
  • arhiivipüsivate vormingute uus soovituslik loetelu (lisa 1)
  • dokumentide liigitusskeemi alased muudatused
  • dokumentide hävitamist puudutavad muudatused
  • digitaalarhivaalide üleandmist puudutavad muudatused 
 • Kavandatavad muudatused määruses „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“.

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 3. novembril 2020 kell 14.00-15.00
(1 astronoomiline tund)

Samal päeval, so 3. novembril kell 15.15-16.15 toimub veebiseminar Teabehalduskorra ning dokumentide liigitusskeemi koostamine ja ajakohastamine 

millel soovitame osaleda. 
Osalemise tasu kahel seminaril kokku 89 € +km. Juhul, kui osalete kahel seminaril, palun märkige registreerumisel lisainfo lahtrisse märksõna KAKS.


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk, pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega spetsialist

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

69 € + km (82.80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelvaatamine hinnaga 12 € + km (14,40 €).

Samal päeval, so 3. novembril kell 15.15-16.15 toimub veebiseminar Teabehalduskorra ning dokumentide liigitusskeemi koostamine ja ajakohastamine 

millel soovitame osaleda. 
Osalemise tasu kahel seminaril kokku 89 € +km. Juhul, kui osalete kahel seminaril, palun märkige registreerumisel lisainfo lahtrisse märksõna KAKS.

Juhul, kui Te seminari reaalajas ei kuula, saate ühe seminari 30 -päevase järelkuulamise õiguse lunastada seminari soodushinnaga, so 49 € + km (58,80 €) ning kahe seminari puhul soodushinnaga 89 € + km (106,80 €).

Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal

Kristina Paal
+372 55 662 741
kristina.paal@addenda.ee

 

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks uued piirangud

Vabariigi Valitsuse 12.11.2020. a korraldusega kehtestati Eestis uued piirangud COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks. Üldistatuna tuleb uute piirangutena järgida ja täita alljärgnevat. Kaupluse müügisaalides ja kaubandusettevõtetes tuleb järgida 2+2 reeglit – liikudes maksimaalselt kahekesi ja hoides teistest vähemalt 2-meetrilist vahemaad. Erandiks on perekonnad ning ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.