Sisukord

Asfalt - väljakutsed ja lahendused. 2,7 TP (3 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Teede-ehituse ja remondi kuvand on selline, et igakevadised augud on justkui paratamatus. Hea saavutus on see, kui garantiiaeg elatakse üle. Peale seda ei lähe aga kuigi kaua aega kui on juba augud taga. Tegelikult ei pea see nii olema ja see on paljudel juhtudel välditav.
Koolitus annab põhjaliku ülevaate teede ehituse ja remondi parimatest praktikatest, võimaldades osalejatel teha teadlikumaid ja tõhusamaid otsuseid, mis tagavad teekatete pikema eluea ja parema kvaliteedi.
Koolitusel ei puudu ka tellija vaade, ehk vaadatakse, kuidas õigel ajal tehtud otsused vähendavad märgatavalt teeomanike kulusid ning tagavad ka rahulolevad liiklejad.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on:

 • aidata vältida ilmselgeid vigu, mis võivad päädida garantiiaegsete probleemidega või tekitada muret ka hilisemas ekspluatatsioonis
 • tutvustada efektiivseid remondimeetmeid, mida erinevate kevadiste teeprobleemide korral rakendada
 • arutleda erinevate meetmete kasutamise võimalikkuse ja otstarbekuse üle
 • tutvustada vähem traditsioonilisi teeremondi meetodeid.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab efektiivseid remondimeetmeid kevadiste teeprobleemide lahendamiseks ja millistel puhkudel, milliseid meetodeid on otstarbekas kasutada
 • on kursis paljude aktuaalsete remondimeetmetega tolmuvabade katete remondil
 • suudab hinnata remonttööde vajaduse ulatust ja hinda
 • teab kuidas tööde vastuvõtul ja garantiiperioodil teed monitoorida, et vältida hilisemaid täiendavaid vaidlusi töövõtjaga
 • tellija oskab tellida teetöid selliselt, et töövõtja on motiveeritud tagama paremat tulemust

 


Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on teedeehitajad, teetööde tellijad, kohaliku omavalituse ametnikud, avaliku sektori tellijad, kinnisvara arendajad.


Teemad

Anti Palmi käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • töövõtja motiveerimine parema kvaliteedi tagamiseks
 • teede lagunemise ennetamine
  - ennetavate meetmete rakendamine, et pikendada teekatete eluiga
  - kvaliteetse materjalide ja töövõtete valik
 • efektiivsed teede remondimeetodid
  - erinevad remondimeetodid ja nende sobivus erinevates olukordades
  - innovatiivsete ja vähem traditsiooniliste meetodite tutvustus.
 • teede lagunemise põhjused
  - peamised põhjused, miks teed lagunevad
  - kuidas tuvastada ja ennetada lagunemise põhjuseid enne, kui need muutuvad probleemiks

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 2,7 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 26. septembril 2024 kell 9.00–11.30
(3 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–11.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Anti Palmi 2024 - Addenda

Anti Palmi, Transpordiameti ida regiooni juhataja

Anti Palmi on Transpordiametis ja selle eelkäijates ligi 15 aastane kogemus teehoiu tööde planeerimisel ja tellimisel. Ta on üheks digitaalehituse valdkonna eestvedajaks ning mitmete innovatiivsete lahenduste esimene rakendaja.
Anti Palmi on olnud mitmete BIMiga seotud pilootprojektide käivitaja ja koordineerija. Tema põhiülesandeks on tegeleda kogu tee elukaarega ehk projekteerimise, ehitamise ja korrashoiuga. Hetkel on ta Eesti esimese Alliansshanke „Sindi-Lodja silla projekteerimine ja ehitamine“ projektijuht.

Anti Palmi omab Volitatud teedeinsener, tase 8, kutset.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused, küsimused-vastused-arutelud, test.


Maksumus

Registreerides kuni 13. septembrini 2024 kehtib soodushind 149 € + km (181,78 €), hiljem tavahind 179 € + km (218,38 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.