Sisukord

Vandeadvokaat Siret Siilbeki soovitused hüpoteegist

Sageli ei tea ehitusvallas tegutsevad ettevõtjad, et neil on võimalus oma tasunõuet tagada kinnispandi abil. Nimelt võib ehitise või selle osa ehitamiseks, remondiks või muutmiseks kohustatud töövõtja lepingust tulenevate nõuete tagamiseks nõuda hüpoteegi seadmist tellijale kuuluvale kinnisasjale, millele ehitis asub.

Kui tellija vabatahtlikult hüpoteeki sisse kandma nõus ei ole, siis realiseeritakse nõue kohtu kaudu: pelgalt võlaõigusseaduses sätestatu ei anna õigust otse kinnistusameti poole avaldusega pöörduda.

Nõuet saab esitada isegi siis, kui tellija ei ole oma kohustusi tasu maksmise osas veel rikkunud – hüpoteegi sissekandmist saab nõuda ka preventiivselt. Siiski tuleb tähele panna, et hüpoteeki saab nõuda vaid kinnistule, millel ehitustöid teostatakse ja mitte tellija muudele kinnistutele, millega töövõtjal puutumust ei ole.

Paraku juhtub sageli, et juba enne töövõtjaga lepingu sõlmimist on tellija kinnistu arenduseks laenu võtnud ning sellele hüpoteegid seadnud. Töövõtja hüpoteek paikneks seetõttu esimesel vabal järjekohal, mis võib olla juba kolmas või neljas järjekoht. Sellele vaatamata võiks hüpoteegi sissekandmise nõuet nii mõnigi kord tõsiselt kaaluda.

Pildid / - 2013_Siret_Siilbek

Vandeadvokaat
Siret Siilbek
Pildid / - Alterna logo


KUTSE riigihangete konverentsile!

Olete oodatud 31. oktoober toimuvale riigihangete konverentsile, kus kõik riigihangetega tegelevad spetsialistid konverentsil kokku saavad ja kogemusi vahetavad. Sel aastal on konverentsi esinejate hulgas mitmed Eesti ja Euroopa tunnustatud eksperdid ja praktikud. Luubi alla võetakse uued riigihangete direktiivid, vaidlustuste olevik ja tulevik Eestis ning Euroopas.

Lisainfo ja registreerimine SIIT

 

Ehitusjuhtimine
15.10.13 Ehitamise probleemidest ekspertiiside näidetel
07.11.13 Ehitamise dokumenteerimise nõuded
13.11.13 Selge ja efektiivne planeerimismenetlus
20.11.13 Ehituse omanikujärelevalve
27.11.13 FIDIC lepingute tingimused ja nende rakendamine investeeringuprojektide riigihangete korraldamisel ja töövõtu- ning konsultatsioonilepingute täitmisel (2 päeva)
03.12.13 Probleemide ennetamine planeerimismenetluses - edukas koostöö KOViga
Lisainfo ja registreerimise võimalus avaneb vajutusega koolituse nimel.


Koolituste üldkalender avaneb
SIIT.

 

Pildid / - Elena Kirt 113x150
 

 

   Teie küsimustele vastab meeleldi    
    Elena Kirt telefonil 664 6420 ning   
    e-posti teel elena.kirt@addenda.ee.

Brit Peterson
arendusjuht ja koolitaja
brit.peterson@addenda.ee
03.10.2013 16:10

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.