Sisukord

Riigihangetest läbi riigihangete vaidlustuskomisjoni ja kohtute lahendite (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusteemade käsitlemine toimub läbi Riigihangete vaidlustuskomisjoni ning kohtute otsuste ja näidete baasil. Kõigepealt antakse koolitusel osalejatele ülevaade teemat puudutavatest õiguslikest alustest ja seejärel tuuakse näiteid Riigihangete vaidlustuskomisjoni ja kohtute otsustest, mis teemat puudutavad. Koos analüüsitakse enamesinevaid probleeme ja nende põhjusi, arutatakse läbi uue riigihanget seaduse sätete erinevad tõlgendamisvariandid.

Samuti käsitletakse koolitusel seda, milliseid muudatusi riigihangete seaduses planeeritakse teha - vaadatakse, millised  on planeeritavad olulisemad muudatused ja mida need endaga kaasa võivad tuua.


Eesmärk

Koolituse eesmärgid:

 • anda praktilisi nõuandeid riigihangete läbiviimiseks ja riigihangetel osalemiseks
 • anda ülevaade alates 01.09.2017 jõustunud riigihangete seaduse rakendamisel tekkinud olulisematest vaidlusalustest küsimustest ja analüüsida rakenduspraktikat
 • anda olulisematele vaidlusalustele küsimustele võimalikud lahendusvariandid
 • anda ülevaade kavandatavatest muudatustest riigihandete seaduses ja vaadata, mida need muudatused võivad endaga kaasa tuua

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet kavandatavatest muudatustest RHS-is
 • teab, millised on olulisemad nõuded riigihanke alusdokumentidele ja hankija otsustele
 • teab, millised küsimused riigihangete läbiviimisel on viimastel aastatel kõige rohkem vaidlustusi tekitanud
 • teab hankevaidlustes vaidlustuskomisjoni ja kohtute olulisemaid lahendeid
 • teab näiteid vaidlustatud riigihanke alusdokumentidest ja hankija otsustest, teab seda, kuidas need vaidlused on lõppenud

Sihtrühm

Hankijate kui pakkujate esindajad


Teemad

Ulvi Reimets käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • riigihangete seadus muudatuste ootuses
 • riigihangete läbiviimisel kohaldatavad menetlusreeglid
 • riigihanke alusdokumendid
 • hankija otsused
 • kõrvaldamine
 • kvalifitseerimine
 • pakkumuste vastavuse kontrollimine
 • pakkumuse edukaks tunnistamine
 • põhjendamatult madal maksumus
 • hankemenetluse kehtetuks tunnistamine
 • hankelepingu sõlmimine
 • vaidlustusmenetlus

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

 


Aeg ja maht

Koolitus toimub 24. novembril 2021 kell 09.00–13.05.
(5 akadeemilist tundi)

Koolituspäeva ajakava:
09.00–11.00 koolitus
11.00–11.20 paus
11.20–13.05 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Ulvi-Reimets

Ulvi Reimets, Riigihangete vaidlustuskomisjoni liige

Alates 01.05.2007 töötab Ulvi Reimets Riigihangete vaidlustuskomisjoni liikmena. Lisaks sadadele lahendatud vaidlustustele on ta osalenud riigihangete seaduse väljatöötamises, viinud läbi hulgaliselt riigihangete alaseid koolitusi ja esinenud erinevatel konverentsidel. 


Meetodid

Loeng, praktilised näited, vaidlustuste ning kohtupraktika analüüs.
Koolitusteemade käsitlemine toimub läbi Riigihangete vaidlustuskomisjoni ja kohtute otsuste ning näidete baasil.


Maksumus

Registreerides kuni 10. novembrini 2021 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.

 


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.