Sisukord

Tervishoiuteenuse osutaja vastutus ja kohustuslik vastutuskindlustus (2 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eesmärk

Anname ülevaate uuest, 1. juulil 2024 jõustuvast tervishoiuteenuse osutaja kohustuslikust vastutuskindlustuse seadusest. Kuivõrd vastutuskindlustuse aluseks on tervishoiuteenuse osutaja kohustuste rikkumine, siis anname ülevaate ka tervishoiuteenuse osutaja erineval alusel tekkivatest vastutustest ning kohustustest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • on kursis tervishoiuteenuse osutaja vastutust reguleerivate sätetega

Sihtrühm

tervishoiuteenuse osautajad ja raviasutuste esindajad, kindlustusettevõtted, jt huvilised


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • Tervishoiuteenuse osutaja lepinguline vastutus

-          Tervishoiuteenuse leping
-          Tervishoiuteenuse osutaja kohustused
-          Süü vastutuse alusena

  • Tervishoiuteenuse osutaja lepinguväline vastutus
  • Tervishoiuteenuse osutaja karistusõiguslik vastutus
  • Vastutuskindlustuse mõiste ja sisu
  • Uus kehtima hakkav tervishoiuteenuse osutaja kohustusliku vastutuskindlustuse seaduse regulatsioon

-          Kindlustatud isikud
-          Õigustatud isikud
-          Kindlustusjuhtum
-          Välistused
-          Kindlustussumma
-          Hüvitatavad kahjus
-          Kindlustusjuhtumist teavitamine
-          Kindlustusjuhtumi menetlemine
-          Vastutuskindlustuse lepituskomisjon
-          Nõuete aegumine
-          Tervishoiutöötajatega seotud kriminaalmenetluste lõpetamise tingimused
-          Patsiendiohutus ja tervishoiuteenuse kvaliteet, patsiendiohutuse andmekogu


Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend.
 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Koolitus toimub 22. septembril 2023 kell 10.00–11.30
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaadibüroo Pallo & Partnerid partner ja vandeadvokaat

Jaanika Reilik-Bakhoff tegeleb igapäevaselt oma töös nii lepinguõiguse, kindlustusõiguse kui ka meditsiiniõigusega. Kindlustusõigusega puutus Jaanika Reilik-Bakhoff kokku juba 15 aastat tagasi, kui asus tööle kindlustuse äriühingus, töötades seal hiljem nii kindlustustingimuste loojana kui ka kahjukäsitleja-juristina. Advokaadi töös esindab Jaanika Reilik-Bakhoff enamasti just kindlustusvõtjaid, kui tekib vaidlus kindlustushüvitise maksmise osas, mistõttu on koolitajale teada ka potentsiaalselt vaidlust tekitavad regulatsioonid. 
Meditsiiniõiguses nõustab Jaanika Reilik-Bakhoff nii tervishoiuteenuse osutajaid kui ka patsiente. Lisaks on Jaanika Reilik-Bakhoff viimase aasta jooksul tegelenud aktiivselt ka vaktsiinikahjude kindlustusega seotud vaidlustega ja osalenud vastavat samuti uut regulatsiooni puudutavate murekohtade diskussioonides. 
Koolitajana proovib Jaanika Reilik-Bakhoff leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

129 € + km (154,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.