Sisukord

24/7 koolitus - Ülevaade värsketest seisukohtadest tööõiguses – seadusemuudatused, kohtulahendid ja praktilisi suuniseid (2 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Koolitusel osalejad saavad väärtuslikke teadmisi ja praktilisi suuniseid, mis aitavad neil vältida vigu tööõiguse valdkonnas ja rakendada uusi seadusemuudatusi ning kohtulahendite seisukohti oma igapäevatöös.

Käesoleval koolitusel annab tööõiguse ekspert ja jurist, Thea Rohtla, kellel on pikaajalised nii praktiseeriva juristi kui ka lektorina kogemused kohtulahendite analüüsimisel ja praktiliste soovituste jagamisel, ülevaate värsketest kohtulahenditest tööõiguses ning nende praktilisest rakendamisest töökeskkonnas. Koolitusel osalemine annab suurepärase võimalus saada teadmisi tööõiguse valdkonnas toimuvatest muutustest ja õppida, kuidas neid oma igapäevatöös rakendada.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade värsketest seadusemuudatustest, viimase poolaasta olulisemast kohtupraktikast ning praktilisi soovitusi vigade vältimiseks tööõiguse valdkonnas.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet värsketest seadusemuudatustest ning viimaste kuude olulisemast kohtupraktikast, sh:
 • omab ülevaadet Riigikohtu seisukohtadest nn kõrgendatud tasu arvestamisel (ületunnitöö, tasu öisel ajal ja pühadel töötamise aja eest )
 • omab ülevadet 2.03.2023.a. Euroopa Kohtu otsusest C-477/21, mille kohaselt igapäevane puhkeaeg ei ole osa iganädalasest puhkeajast, vaid peab sellele lisanduma
 • omab ülevaade olulistest, viimase aja seadusemuudatustest, sh 17.03.2023 jõustunud töölepingu seaduse muudatustest, mis puudutavad töösuhte lõppemisel ja selle vaidlustamise korral makstavaid hüvitisi

Sihtrühm

Tööandjad, ettevõtete juhid, personalitöötajad, juhiabid, raamatupidajad, juristid ja teised, kes soovivad saada ülevaadet värsketest seadusemuudatustest ning viimase poolaasta olulisemast kohtupraktikast


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 •  Riigikohtu 15.03.2023 määrus 2-21-9335
  - ülevaade Riigikohtu määrusest ja selgitustest – millised tasud on käsitletavad kui töötasu
  - praktilised näited ja soovitused töötasu kokkulepeteks
 • Töö- ja puhkeaja regulatsioon: Euroopa Kohtu oluline otsus
  - ülevaade Euroopa Kohtu otsusest C-477/21
  - praktilised näited ja soovitused töö- ja puhkeaja korraldamiseks
 • Seadusemuudatused 2023, sealhulgas 17.03.2023 seadusemuudatus Töölepingu seaduses
  - ülevaade olulistest seadusemuudatustest
  - praktilised näited ja soovitused seadusemuudatuste rakendamiseks

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba enam kui 25 aastat.


Meetodid

Loeng, kohtupraktika analüüs, näited ja praktilised käsitlused. Küsimused-vastused.


Maksumus

129 € + km (154,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.