Sisukord

Vandeadvokaat Siret Siilbek tööde vastuvõtmisest keeldumisega seonduvast

Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat Siret Siilbek:
Tööde vastuvõtmisest keeldumine

Kui vastuvõtmiseks esitatud töö on puudustega, on tellijal õigus vastuvõtmisest keelduda. Kuidas seda õiguspäraselt teha?
Meeles peaks pidama kolme põhimõtet:
  • Ära kuritarvita oma õigusi!
  • Ole kindel, et sa ise süüdi ei ole!
  • Ära unusta esitamata töövõtjale selgesisulist avaldust!

Olukorras, kus töö mõnel osal esinevad puudused, ei ole reeglina kogu töö vastuvõtmisest keeldumine õigustatud ning selline tegevus loetakse üldjuhul oma õiguste kuritarvitamiseks. Seda eelkõige olukorras, kus töö on osadeks jaotatav ning oluliste puudusteta töö vastuvõtmine ei kahjustaks tellija õigusi. Kui suurem osa ehitisest on valminud nõuetekohaselt, ei ole tõenäoliselt kogu objekti vastuvõtmisest keeldumine seetõttu õigustatud. Selline õigus võib aga tuleneda lepingust: üha sagenevad ehituslepingud, milles lepitakse kokku, et üleandmiseks on valmis vaid täielikult ja ilma igasuguste puudusteta ehitusobjekt. Tihti ei vasta see siiski praktilistele vajadustele: nii võib näiteks hooajaliste tööde tegemine või pisipuuduste kõrvaldamine pärast objekti üleandmist olla kasulik mõlemale poolele.

Pildid / - 2013_Siret_Siilbek

Vandeadvokaat
Siret Siilbek

Pildid / - Alterna logo

Tuleb aga arvestada, et keeldumine on üksnes ajutine ning õigus kestab senikaua, kuni puudused tööl kõrvaldatakse ning töö uuesti vastuvõtmiseks esitatakse.
Tellijal on õigus tööde vastuvõtmisest keelduda, kui töövõtja puuduste eest vastutab. Selline õigus puudub näiteks olukorras, kus defektid on põhjustatud tellija vigastest juhistest. Juhul, kui puudus tuleneb tellija juhistest, mida töövõtja on kontrollinud ja mille puudulikkusest on ta tellijat nõuetekohaselt hoiatanud, ei ole tööl lasuv puudus enam selline, mille eest vastutaks töövõtja. Sellisel juhul ei ole töö vastuvõtmisest keeldumine õigustatud.
Töö vastuvõtmisest keeldumine tuleb avaldada selgelt, vastasel juhul loetakse, et seda ei ole tehtud. Töö põhjendamatu vastuvõtmata jätmise korral rikub tellija oma lepingulist kohustust, mis võib kaasa tuua ka tema vastu esitatava kahjunõude, rääkimata võimalikest lepingus ettenähtud leppetrahvidest või rakendatavatest viivistest. Seetõttu tuleb jälgida, et teisele poolele esitatavad avaldused oleksid kooskõlas nii seaduse kui ka sõlmitud lepinguga. 

 

Kutsume Teid tutvuma ka järgmiste kasulike seminaridega:
Veebiseminar - kohustused, mille toob kaasa majandustegevuse register (MTR) alates 1. juulist 2014
27.06.14
kell 12.00-13.00 tulemusena saab osaleja kiire ülevaate muudatustest ja kohustustest, mida toob kaasa majandustegevuse üldosa seaduse kehtima hakkamine alates 1. juulist 2014.

Veebiseminar - Matemaagika ~ unikaalne loogika
14.08.14
kell 14.00 - 15.30 olete oodatud osalema veebiseminaril, kus on võimalus panna oma loogiline mõtlemine proovile!
Kas soovid ennast ja meeskonda sügiseks töölainele saada ning pea värskete mõtetega tööle rakendada? Siis tule ja osale veebiseminaril, mis aitab mõelda raamidest välja ning leida lahendusi.

Veebiseminar - Töötaja kahjunõude suurus tööandja vastu - mida ja kui palju võib töötaja tööandjalt nõuda, kus on piirid?
02.09.14 kell 11.00 - 12.00 toimub veebiseminar, kus vandeadvokaat Katrin Sarap annab teile ülevaate seisukoha muutustest, mille tõi kaasa Riigikohtu otsus (kohtuasi nr 3-2-1-79-13) ja mis muudab olulisel määral senist praktikat eelkõige seoses töötaja hüvitise suurusega.

Veebiseminar - Mida peab tööandja teadma töötaja registreerimisest alates 01.07.14
03.09.14 kell 11.00 – 12.00 toimub Addenda veebiseminari keskkonnas seminar, kus osaledes saate teada, millised on tööandja kohustused ja võimalused seoses uue nn töötamise registriga. Ärinõustamises ja tööõiguse alases nõustamises kogenud vandeadvokaat Annika Vait selgitab Teile muudatusest võrreldes senise registreerimise kohustusega ning tööandja aspektist.

Kesk-Euroopa suurim ettevõtlusfoorum FORUM ONE Leedus
23-24. oktoober 2014, Simens Arena, 25. oktoober 2014, LITEXPO
Eesmärk: Ära ole täiuslik, ole asendamatu. Tegemist on kesk-euroopa suurima foorumiga, kus astub üles kolme päeva jooksul rohkem kui 15 omaala tippspetsialisti maailma erinevatest paikadest.


Lisainfo ja registreerimise võimalus avaneb vajutusega koolituse nimel.


Koolituste üldkalender avaneb
SIIT.

 

Pildid / - Helen_Tammesalu 113x150 

 

   Teie küsimustele vastab meeleldi    
    Helen Tammesalu telefonil + 372 670 66 06 ning   
    e-posti teel addenda@addenda.ee või helen.tammesalu@addenda.ee.

Edukate inimeste koolitaja
addenda@addenda.ee
18.06.2014 09:40

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.