Sisukord

Ülevaade värsketest seisukohtadest tööõiguses – seadusemuudatused, kohtulahendid ja praktilisi suuniseid (2 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusel osalejad saavad väärtuslikke teadmisi ja praktilisi suuniseid, mis aitavad neil vältida vigu tööõiguse valdkonnas ja rakendada uusi seadusemuudatusi ning kohtulahendite seisukohti oma igapäevatöös.

Käesoleval koolitusel annab tööõiguse ekspert ja jurist, Thea Rohtla, kellel on pikaajalised nii praktiseeriva juristi kui ka lektorina kogemused kohtulahendite analüüsimisel ja praktiliste soovituste jagamisel, ülevaate värsketest kohtulahenditest tööõiguses ning nende praktilisest rakendamisest töökeskkonnas. Koolitusel osalemine annab suurepärase võimalus saada teadmisi tööõiguse valdkonnas toimuvatest muutustest ja õppida, kuidas neid oma igapäevatöös rakendada.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade värsketest seadusemuudatustest, viimase poolaasta olulisemast kohtupraktikast ning praktilisi soovitusi vigade vältimiseks tööõiguse valdkonnas.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet värsketest seadusemuudatustest ning viimaste kuude olulisemast kohtupraktikast, sh:
 • omab ülevaadet Riigikohtu seisukohtadest nn kõrgendatud tasu arvestamisel (ületunnitöö, tasu öisel ajal ja pühadel töötamise aja eest )
 • omab ülevadet 2.03.2023.a. Euroopa Kohtu otsusest C-477/21, mille kohaselt igapäevane puhkeaeg ei ole osa iganädalasest puhkeajast, vaid peab sellele lisanduma
 • omab ülevaade olulistest, viimase aja seadusemuudatustest, sh 17.03.2023 jõustunud töölepingu seaduse muudatustest, mis puudutavad töösuhte lõppemisel ja selle vaidlustamise korral makstavaid hüvitisi

Sihtrühm

Tööandjad, ettevõtete juhid, personalitöötajad, juhiabid, raamatupidajad, juristid ja teised, kes soovivad saada ülevaadet värsketest seadusemuudatustest ning viimase poolaasta olulisemast kohtupraktikast.


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 •  Riigikohtu 15.03.2023 määrus 2-21-9335
  - ülevaade Riigikohtu määrusest ja selgitustest – millised tasud on käsitletavad kui töötasu
  - praktilised näited ja soovitused töötasu kokkulepeteks
 • Töö- ja puhkeaja regulatsioon: Euroopa Kohtu oluline otsus
  - ülevaade Euroopa Kohtu otsusest C-477/21
  - praktilised näited ja soovitused töö- ja puhkeaja korraldamiseks
 • Seadusemuudatused 2023, sealhulgas 17.03.2023 seadusemuudatus Töölepingu seaduses
  - ülevaade olulistest seadusemuudatustest
  - praktilised näited ja soovitused seadusemuudatuste rakendamiseks

Koolituse läbimisel väljastame tõendi.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 1. juunil 2023 kell 9.00–10.30
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba enam kui 25 aastat.


Meetodid

Loeng, kohtupraktika analüüs, näited ja praktilised käsitlused. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 30. maini 2023 kehtib soodushind 95 € + km (114,00 €), hiljem tavahind 129 € + km (154,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.